Намерил един философ една бутилка, отворил я, а от нея изскочил вълшебния джин:
-Аз съм всемогъщия джин, ти ме освободи...
-Как ще си всемогъщ, ако не можеш от една бутилка да се измъкнеш?
-Ще ти изпълня три желания.
-Създай камък, който никой да не може да вдигне.
-Странно желание. Какво е второто ти желание?
-Вдигни го.
-Предавам се, аз не съм всемогъщ джин. Ще се върна в бутилката да се упражнявам.
-Аз правилно ти казах, че не си всемогъщ.
-Правилно, но безполезно.